Yaşam

Kadın Cinselliğinin En Gizemli Yeri G Noktası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kadın cinselliğinde ne kadar gizemli bir yer olduğu tahmin edilen G noktası, her iki cinsiyet için de bir kederdir. Huzuru bulanlar, bulunamayan bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Kadınların seksten keyif aldıkları en değerli yer olan G noktası hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik. İyi okumalar!

Bu gizemli noktanın ortaya çıkışıyla başlayalım.

Jinekolog bilim insanı Dr. Ernest Gräfenberg, 1950 yılında “International Journal of Sexology” adlı bir dergide kadınların hassas bir bölgesinden bahsetmiştir. G noktasıdır.

Bulamayanlar üzülmesin çünkü G noktasının yeri tam olarak kanıtlanamamıştır.

Kadın vücudunda G noktasının nerede olduğu konusunda birçok araştırma yapılmış ancak kesin bir sonuca ulaşılamamıştır. Birçok kadın doğum uzmanı ve hekim de G noktasından uzak durmayı tercih etmiştir. Bu durum G noktasının aslında var olmadığı ve uydurma olduğu düşüncesine yol açmıştır.

G noktası olduğuna inananlar, gizemli noktanın yerini şöyle tarif ederler;

G noktası vajinanın yaklaşık 5-7 cm içinde yani midenin yanında bulunur ve madeni para boyutuna yakın bir boyuta sahiptir.

Öyleyse G noktasını nasıl uyaracağımızı görelim.

G noktasının uyarılması çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Bazı kadınlar, o noktadaki dokunun çevre dokulardan farklı bir his uyandırdığını ve daha kalın, daha kabarık ve pürüzlü bir dokuya sahip olduğunu söyler. Aynı zamanda G noktasının uyarıldığında şiştiğini de ekliyorlar.

Bazı kadınlar ayrıca G noktasının kadın boşalmasını etkilediğini söylüyor.

Bu konu çok tartışmalı bir konu olduğu için çok incelemiyoruz ? G noktasının uyarılması ile oluşan boşalma, genital bölgeden dışarı atılan bir sıvı anlamına gelir ve bu sıvı bazen birkaç damla olabilir. , ancak bazen daha şiddetli.

Seks ve zevk noktalarıyla ilgili birçok durum vardır. Bu durum en doğal haliyle herkeste farklı olabilir. Yani G noktası uyarımı sizin için uygun ve zevkliyse devam edin, değilse fazla dert etmeyin.

Bakalım bilim G noktası hakkında ne diyor.

Seks terapisti Ann Summers bir araştırma yaptı ve erkeklerin %55’inin eşlerinin G noktasını asla bulamadığını ortaya çıkardı. Aslında hepsi bu kadar değil ve çalışmanın sonuçları erkeklerin %36’sının G noktasının ne olduğunu bile bilmediğini gösterdi.

G noktanızı hala bulamadıysanız, bulmak için size anlatacaklarımızı deneyebilirsiniz!

İşaret ve orta parmağınızı vajinanıza doğru kaydırın. Ardından parmağınızın ucunu kendinize doğru kıvırın ve göbek deliğinize doğru hareket ettirmeye çalışın.

Ardından, hislerinize dikkat ederek, işaret parmağınızla bölgeyi yavaşça ileri geri, yatay ve dairesel olarak ovmaya çalışın.

Bulduğunuz alan daha yüksek, sağlam ve tamponlu bir alansa, büyük olasılıkla gerçek yerdesiniz. Bundan sonrası tamamen sizin duygu ve zevklerinize kalmış.

Son olarak, seks oyuncakları G noktasını bulmanın etkili bir yolu olabilir. Özellikle G noktasını bulma yolculuğunuzda size vibratörler eşlik edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu