Haber

LGS soruları ne zaman yayınlanacak? 2023 LGS soruları yayınlandı mı, nerede yayınlanacak? LGS cevap anahtarı yayınlandı mı?

lgs Sorular ne zaman yayınlanacak? Sorusu, sınav tamamlandıktan sonra sınava giren adaylar başta olmak üzere birçok kişi tarafından merak edildi ve internette arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Peki LGS soruları ne zaman yayınlanacak? 2023 LGS soruları yayınlandı mı, nerede yayınlanacak? LGS cevap anahtarı yayınlandı mı?

LGS SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Merkezi sınava hazırlık, bu yıl 8’inci sınıfta öğrenim gören 1 milyon 246 bin 429 öğrenci dikkate alınarak yapıldı. 4 Haziran’da yapılacak olan sınavın soruları henüz yayınlanmadı. Sorular ve cevaplar yayınlandığında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi açıklama yapılacak. Deprem bölgesindeki 256 bin öğrenciden 67 bini kendi talepleri ile 71 ilde sınava girecek. Geri kalan tüm öğrencilerin sınav başvuruları merkezi olarak yapılmıştır.

LGS SINAV SAAT KAÇTA BİTİR?

LGS 1. ve. 2. seanslar toplam 155 dakika sürecektir. LGS sınavında adaylara 50 soru için 75 dakika süre verilmektedir. Türkçe’den 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgilerinden 10, İnkılap Tarihi ve Kemalizm’den 10, Yabancı Dilden 10 soru sorulacaktır. Sayısal kısımdan (80 dakika) Matematikten 20, Bilim Derneklerinden 20 soru sorulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu