Teknoloji

Xbox Konsol Satışları Starfield Sayesinde Arttı!

2023 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Starfield, çıktığı günden bu yana deli gibi oynandığını söyleyebiliriz. Doğal olarak yayınlanan bazı istatistiksel bilgilere göre oyun, Xbox konsollarının satışlarını da artırdı.

Kaynak:https://www.gamesindustry.biz/xbox-se…

Starfield 6 Eylül’de serbest bırakıldı.

Bethesda’nın bu yeni orta uzay RPG oyunu yılın en çok beklenen oyunları arasında yer aldı. Çıktığı günden bu yana kimileri tarafından sevilen, kimileri tarafından ise beğenilmeyen Starfield, istatistiki bilgilere göre konsollarda daha iyi çalışıyor.

PC tarafında optimizasyon sorunları mevcut.

Oyunun PC versiyonundaki optimizasyon sorunları özellikle Avrupa ülkelerinde konsol satışlarını artırdı. Uluslararası pazarlama şirketi GfK’nın yayınladığı verilere göre Xbox Series X ve S satışlarında patlama yaşanıyor.

Starfield’dan sonra konsollarda yaşanan bu indirimler insanların yüzünü güldürüyor.

Starfield’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte piyasaya sürülen Xbox Series 1 TB cihazların satışlarında artış olduğu söyleniyor. Oyuncular oyunu Xbox konsollarında sorunsuz oynayabilmek için mağazalara akın ediyor.

En büyük artış İngiltere civarında.

GfK tarafından yayınlanan rapora göre İngiltere’de Microsoft konsolları ve Game Pass satışlarının zirveye ulaştığı görülebiliyor. Ülkemizde çok değerli olan bu konsollarda Starfield oynamak ister misiniz?

beysehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu