Yaşam

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Yeni Dansçılar Arıyor

Konyaaltı Belediyesi Halk Dansları Grubu yeni dansçılar arıyor. Halk oyunlarını öğrenmek isteyen 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlar 23 Kasım’a kadar kurslara başvurabilecek.

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun yeni dönem kursu kayıtları başladı. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünde 1923 vatandaşla Ata’nın en sevdiği oyun olan Zeybek’i aynı anda oynayarak gönülleri fetheden Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, yeni dansçılar almaya hazırlanıyor.

YAŞTA ÜST SINIR OLMAYACAK

Akdeniz’den Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Karadeniz’e ve Güneydoğu Anadolu’ya kadar Anadolu’nun her bölgesinden halk oyunlarını öğrenmek isteyen 18 yaş üstü tüm vatandaşlar www.konyaalti.bel.tr adresini 23 Kasım’a kadar ziyaret edebilir. Online başvuru yaparak ücretsiz kurslara katılabilirsiniz. Kurslarda üst yaş sınırı olmayacağı, adayların halk oyunları oynayabilecek donanıma sahip olmalarının yeterli olacağı belirtildi.

3 GÜNLÜK EĞİTİM SONUNDA SEÇMELER

Başvuru süresinin bitiminden sonra ön kayıt yaptıran adaylara uzman koçlar tarafından 3 gün eğitim verilecek. Halk oyunları grubunda görev alacak dansçılar, eğitim sonrasında yapılacak seçme sınavıyla belirlenecek. Gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecek eğitimler haftada 2 gün gerçekleştirilecek. Kurslar hakkında detaylı bilgiye (0242) 245 55 25 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

havsa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu